WERDYKT 38. JAZZ JUNIORS

Werdykt jury 38. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych
JAZZ JUNIORS 2014

Jury w składzie:
EVA THIESSEN
JAN LUNDGREN
JORDI PUJOL
MARIUS GIURA
ATTILiO TROIANO

po wysłuchaniu 5 zespołów w dniu 7 grudnia 2014r.,
postanowiło przyznać:

3. nagrodę - zespołowi

INNER OUT

2. nagrodę - zespołowi

THE FLASH!

oraz
NAGRODĘ GRAND PRIX w wysokości 10 000 zł -zespołowi
DAREK DOBROSZCZYK TRIO


Zespół otrzymuje również:

  • Wyróżnienie w postaci zaproszenia na Festiwal Gorzów Jazz Celebrations 2015
  • Koncert w ramach cyklu Młody Jazz w Tarnowskim Centrum Kultury
  • Koncert w ramach „Młyn Jazz Festiwal” w Wadowicach.
  • Koncert podczas Tarnogórskich Spotkań Jazzowych
  • Laureaci otrzymują także zarejestrowany w studiu Radia Kraków Koncert Laureatów
 

Złoto Wasilewskiego na „Jazz Juniors”

Najnowszy album „Spark Of Life” Tria Marcina Wasilewskiego w niespełna 1,5 miesiąca od polskiej premiery zyskał status Złotej Płyty w kategorii muzyki jazzowej. Uroczyste uhonorowanie zespołu odbędzie się dziś (6 grudnia) na Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie.

To piękny prezent na nasze urodziny! – nie kryje radości Marcin Wasilewski – pianista i lider tria, które świętuje właśnie jubileusz dwudziestolecia istnienia. Złota płyta to również piękne zwieńczenie jesiennej trasy Tria Wasilewskiego, podczas której artyści promowali swój najnowszy album „Spark Of Life”. Przemierzyli kilkadziesiąt tysięcy kilometrów dając 16 koncertów w Polsce, Niemczech i Ameryce Południowej. - Dziękujemy naszym fanom, patronom i wszystkim, którzy wsparli tę trasę. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz album pokryje się platyną – dodaje Wasilewski. I zapowiada, że w przyszłym roku zespół ponownie ruszy w trasę z tym programem, tym razem koncertując w Europie, USA, Kanadzie, Azji, Australii oraz Polsce.

Uroczystość wręczenia Złotej Płyty za album „Spark Of Life” odbędzie się dziś (6 grudnia) na festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie, gdzie Trio Marcina Wasilewskiego zagra ostatni w tym roku koncert. Bohaterem festiwalowego wieczoru będzie również nazywany ambasadorem młodego polskiego jazzu gitarzysta Rafał Sarnecki i jego Brooklyn Sextet.

ZAPRASZAMY!!!

 

Barwy Jazzu - wystawa towarzysząca

Tegoroczną edycję Jazz Juniors oprawi wystawa zatytułowana "Barwy Jazzu". Jak pisze jedne a autorów w zapowiedzi: "Ta wystawa to przekazanie za pomocą fotografii Andrzeja Rumianowskiego i Joanny Pieczary oraz grafik Julii Rumianowskiej i Moniki Kopińskiej - barw i kontrastów muzyki. Zestawienie prac nie jest przypadkowe: to Polscy Muzycy Jazzowi przedstawieni w dwóch formach graficznych, jednak różnymi sposobami, będącymi interpretacją tych samych tematów muzycznych"
Autorzy prezentacji przyczyniają się w ten sposób do popularyzacji idei Muzeum Jazzu, które skupia wokół siebie zainteresowanych nie tylko muzyką, lecz także innymi rodzajami sztuki, działając w warszawskim Ognisku Polskiej YMCA.

 
Wczytaj więcej...
(Nie ma więcej wiadomości do załadowania)

Program

Bilety

Weź udział

Partnerzy i przyjaciele: