40 LAT JAZZ JUNIORS

40 LAT JAZZ JUNIORS

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” świętuje w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia. Właśnie rozpoczęliśmy nabór do KONKURSU!!!

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS organizowany jest od 1976 roku. Od samego początku związane z nim były najwybitniejsze postaci polskiej sceny muzycznej, bo to przecież na JAZZ JUNIORS pierwsze kroki stawiali tacy artyści jak Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, bracia Niedzielowie i Pospieszalscy czy kultowe zespoły Walk Away i Miłość. Tak było przed laty, ale JAZZ JUNIORS wciąż należy do ścisłej czołówki imprez jazzowych, której laureaci coraz wyraźniej zaznaczają swą obecność na międzynarodowych scenach muzycznych. Dość wspomnieć, że to właśnie na tym konkursie odkryto w ostatnim czasie takie osobowości i zespoły jak: High Definition, N.S.I., Bartosz Dworak, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Kuba Płużek, czy wreszcie Paweł Kaczmarczyk, który sprawuje obecnie stanowisko dyrektora artystycznego imprezy. Znakomicie rozwijające się kariery artystyczne wspomnianych muzyków dowodzą, że Jazz Juniors to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych kart w historii polskiego jazzu.
W tym roku Jazz Juniors świętuje 40-lecie istnienia. Impreza potrwa od 1 do 5 grudnia. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dniach 2-3 grudnia w Muzeum Manggha w Krakowie.
Nabór do jubileuszowej edycji Konkursu już się rozpoczął. Zgłoszenia do Konkursu można nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2016.
Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkich tych młodych muzyków, którzy nie przekroczyli jeszcze 33 roku życia.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są tu: www.jazzjuniors.pl

Główna nagroda dla zwycięzcy to 10 tys zł. Ale nie tylko o nią warto powalczyć. Dzięki zagranicznym partnerom Konkursu laureaci mogą również liczyć na międzynarodową promocję i wsparcie w organizacji koncertów poza granicami kraju. Fundatorzy konkursowych nagród zaproszą także wybranych laureatów na profesjonalne sesje nagraniowe.

 

Werdykt jury Jazz Juniors 2015

Werdykt jury 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS

Jury w składzie:

Indrė Jučaitė
Ivan Blagojevic
Tommy Caggiani
Adam Huang (Yong Huang)
György Wallner

po wysłuchaniu 6 zespołów w dniach 4-6 grudnia 2015 postanowiło przyznać następujące nagrody:


3. miejsce dla:

Piotr Budniak Essential Group

2. miejsce oraz nagrodę dodatkową w postaci sesji nagraniowej w Studio Nagraniowym Dworek Białoprądnicki dla:

Quindependence

GRAND PRIX, I miejsce, nagrodę w wysokości 10 000 PLN oraz nagrodę dodatkową w postaci sesji nagraniowej w RecPublica Studios dla:

Stanisław Słowiński Quintet

Fundatorzy nagród:
Bank Zachodni WBK
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych
Zakład Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.
RecPublica Studios
Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki

 

NA POCZĄTEK GRZEGORZ KARNAS FORMULA

To zespół czerpiący z tradycji kolektywnej improwizacji, rozgrywającej się na bazie oryginalnych, prostych tematów i kompozycji. Liderem formacji jest Grzegorz Karnas, wokalista o głębokiej muzykalności i wyjątkowym talencie improwizatorskim, producent muzyczny, lingwista, pomysłodawca i organizator Festiwalu Voicingers, promotor, blogger, pedagog.

„Wreszcie Jazzwerkstatt sprowadza do Berna muzyków, którzy w innych okolicznościach nigdy by razem nie wystąpili. Tegorocznym odkryciem był polski wokalista Grzegorz Karnas, który w zupełnie niespektakularny, a jednak hipnotyzujący sposób snuł wraz ze swym polsko-szwajcarskim kwartetem opowieść na skraju melancholii i ekscentryzmu. Karnas prowadził empatyczny dialog z kolegami z zespołu” - zachwycał się niedawnym występem zespołu Karnas Formula dziennikarz Tom Gsteiger („Der Bund”).
Sercem muzyki tego kwartetu jest głos lidera, w kapitalny sposób łączącego słowa piosenek, skat, wokalizy, improwizacje i elementy opowiadania. Linia basu Mariusza Praśniewskiego nadaje zespołowi Karnas Formula fundamentalny puls. Stanowi punkt zaczepienia dla radosnych eksploracji Karnasa. Tym samym tańczy on między strukturami utworów i generuje energię, która sprawia, że strumień muzyki płynie we wszystkich kierunkach. Grę niemieckiego gitarzysty Floriana Möbesa charakteryzuje ogromne zamiłowanie do niuansów w brzmieniu i dynamice, w których wykorzystuje wszelkie bardziej i mniej subtelne odcienie muzycznej ekspresji. Osiąga to dzięki bogatym harmoniom i gęstym pejzażom muzycznym, a także ostrym krawędziom formowanym przez wyrazistą i melodyjną grę. Pochodzący z Luksemburga perkusista Jerome Klein to niezwykle elastyczny i wyrazisty muzyk. Jego uproszczone i precyzyjne rytmy, a także wrażliwość na brzmienie stanowią ostatni ze składników tego muzycznego przepisu. Klein gra w stylu najlepszych bębniarzy i zamiast popisywać się swoimi niewątpliwymi umiejętnościami, wykorzystuje je w taki sposób, aby zapewnić grającym z nim muzykom poczucie bezpieczeństwa.
Koncert formacji Grzegorz Karnas Formula odbędzie się 4 grudnia 2015 w CK Rotunda.
Bilety:

www.TICKETPRO.pl

sieć InfoKraków (ul. św. Jana 2, plac Wszystkich Świętych 2),

kasa CK Rotunda, ul. Oleandry 1, tel.: 12 633 35 38 (w godz. 16.00 – 19.00) oraz na 1h przed koncertem

Grzegorz Karnas - śpiew (Polska)
Florian Möbes - gitara (Niemcy)
Mariusz Praśniewski - kontrabas (Polska)
Jerome Klein - perkusja (Luksemburg)

 
Wczytaj więcej...
(Nie ma więcej wiadomości do załadowania)

Program

Bilety

Weź udział